Protool

Protool
 

PROTOOL 
- marka TTS Tooltechnic Systems AG & Co. KG

 
             
     
   

PROTOOL jest jedną z marek należących do koncernu TTS Tooltechnic Systems AG & Co. KG z siedzibą w Wendlingen (Niemcy). Inne, obecne w Polsce, marki koncernu to Festool i Schneider Airsystems.

Misją PROTOOL jest rozwój i produkcja zaawansowanych technologicznie elektronarzędzi, spełniających oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. 
PROTOOL, poprzez ofertę elektronarzędzi 
i wyposażenia, dostarcza systemowe rozwiązania dla następujących branż: ciesielstwo, budownictwo drewniane, renowacja.

Dzięki jednolitym systemom i procedurom, stosowanym przez przedsiębiorstwa grupy TTS, PROTOOL dociera z ofertą do 44 krajów świata. System SAP pozwala w precyzyjny sposób komunikować się z centralą firmy, skracając do minimum czas oczekiwania Klienta na zamówiony towar. Dzięki wykorzystywanym rozwiązaniom logistycznym i procedurze ciągłego usprawniania, towar dociera do Odbiorcy szybko i pewnie.

Sprzedaż elektronarzędzi PROTOOL odbywa się poprzez sieć wyspecjalizowanych partnerów handlowych. Klient przy zakupie może więc liczyć na fachowe doradztwo ze strony sprzedawcy. Dopełnieniem oferty jest Serwis, zapewniający naprawę elektronarzędzi w ciągu 48 godzin. 

 
         
     
Historia

 
 


1994 - Rejestracja markiProtool. Zakup pakietu większościowego czeskiej firmy Narex  w Czeskiej Lipie (Czechy). 


2000 - Przejęcie programu elektronarzędzi firmy HolzHer; późniejsza integracja w markachFestool i Protool 


2003 - Założenie 
TTS Zobo AG i przejęcie markiZobo 


2007 - Założenie 
Protool GmbH

 

Marka PROTOOL wywodzi się ze znanej, czeskiej rodziny elektronarzędzi NAREX. Ideą było stworzenie nowej linii produktów, przeznaczonych dla profesjonalistów. 
Marka PROTOOL powstała w roku 1994, a na rynku polskim pojawiła się na przełomie lat 1996/1997. Początkowo oferta PROTOOL nie była zbyt bogata: zamykało ją kilka modeli wiertarek, szlifierek kątowych i wyrzynarek. Z roku na rok jednak katalog maszyn stawał się coraz grubszy. Za wizytówkę PROTOOL szybko uznano segment mieszarek – kompleksową, systemową ofertę urządzeń i wyposażenia. Kolejny, ważny etap rozwoju marki nastąpił w roku 2000, kiedy to gamę produktów wzbogaciły elektronarzędzia ciesielskie marki HolzHer. W roku 2003 do programu PROTOOL włączono system wierteł szwajcarskiej firmy ZOBO.

Dzisiaj PROTOOL jest marką utożsamianą 
z zaawansowaną technologią. 
Oferta elektronarzędzi nieustannie zmienia się 
w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników. 
Przyjęta przez PROTOOL filozofia produktu kładzie nacisk na niezawodność, moc, trwałość 
i wydajność. Dzięki temu nasze elektronarzędzia są wysoko cenione przez profesjonalistów.

PROTOOL na rynku polskim funkcjonował początkowo jako dział niemieckiej firmy FESTO Sp. z o.o. Po zmianach organizacyjnych, w roku 1999 zarejestrowana została firma Tooltechnic Systems (Polska) Sp. z o.o. z siedzibą w Jankach k. Warszawy. Aktualnie firma TTS PL ma pod swoją opieką produkty trzech marek, z których jedną jest PROTOOL.

 

     
 
Certyfikaty PROTOOL

Jakość jest najważniejsza
Zasada ta dotyczy nie tylko jakości kadry zarządzającej, lecz wszystkich pracowników. Począwszy od zakupu materiałów i komponentów do montażu końcowego elektronarzędzi -jakość jest priorytetem. Standardowa kontrola elementów prowadzona jest z wykorzystaniem najnowszych technik pomiaru , np. badanie silników i zespołów na sterowanych komputerowo stacjach monitorowania. Jakość produktu jest weryfikowana w praktyce na placach budowy i w warsztatach. Badania te pokazują, że produkty PROTOOL spełniają najwyższe wymagania w zakresie wydajności, trwałości i długowieczności.

 
 
     
 

Certyfikat ISO 14001:2004 potwierdza, że procesy produkcji i konserwacji elektrycznych narzędzi ręcznych oraz części zamiennych spełniają międzynarodowe standardy ochrony środowiska.
 
Certyfikat ISO 9001 oznacza, że nie tylko produkty, ale także procesy ich wdrażania, produkcji, serwisowania, dystrybucji i logistyki zostały poddane surowym testom jakości.